Mzdové účetnictví

Mzdové účetnictví udává podklady pro vyplacení mzdy pracovníka. Výsledkem mzdového účetnictví jsou také přehledy pro instituce sociálního zabezpečení, zdravotní pojišťovny, finanční úřad, pojišťovnu pro zákonné pojištění zaměstnavatele, úřad práce apod.

Mzdové účetnictví podniku

Mzdové účetnictví a především jeho výstupy jsou součástí vedení účetnictví zaměstnavatele, představující základní pramen informací o finanční situaci podniku. Role finančního a mzdového účetnictví je nezastupitelná. Někdy může být mzdové účetnictví součástí manažerského či nákladového účetnictví, ale nebývá to zvykem.

Zjednodušení mzdového účetnictví

V současné době existuje možnost vedení mzdového účetnictví pomocí softwaru, čímž odpadá spousta starostí s administrací. Rozmanitost a široká nabídka programů usnadňuje mzdové účetnictví pro každý typ podniku, stačí si správně vybrat. Důležitými hledisky je velikost a právní forma firmy, které předurčují správnost vybraného softwaru.

Mzdový audit

Nedílnou součást mzdového účetnictví tvoří mzdový audit, sloužící jako prověrka mzdového účetnictví. Stává se předmětem kontroly vnějších subjektů, je zaměřen na správnost a dodržování mzdových předpisů, včetně souladu s platnými mzdovými a pracovně právními předpisy.  Výsledek mzdového auditu je určen výhradně pro potřeby celého podniku včetně mzdového účetnictví.

Mzdový outsourcing

Mzdové účetnictví zpracované externě, neboli mzdový outsourcing, je moderní proces zpracování mzdového účetnictví.

Výhody mzdového outsourcingu

Mezi přední výhody externího zpracování mzdového účetnictví, které vám zajistí Účetnictví Praha 6 - MF-Servis patří nejen úspora nákladů a předpoklad lepších výsledků podniku, ale také možnost přenesení odpovědnosti a rizik na náš cizí subjekt. Mimo to, veškerá komunikace probíhá elektronicky, čímž je zajištěn okamžitý přenos informací

Kolik můžete díky externímu zpracování mzdového účetnictví ušetřit?

Využitím externích služeb zpracování mezd lze ušetřit až 30 % nákladů za mzdovou agendu a mzdové účetnictví. . Mzdové účetnictví zpracované externě přináší výhodu zastupitelnosti mzdových účetních, zaručuje garanci kvality a diskrétnost odvedené práce (výhoda utajení informací mezi zaměstnanci), ale také externí mzdové účetnictví nabízí snadné rozšíření navazujících služeb.

Zpracované mzdy předáváme elektronicky, vč. zpracování příkazů do banky, případně doručení do příslušné banky.

Součástí mzdového účetnictví, které provádíme je:

  • kompletní zpracování mezd malých i velkých organizací,
  • vedení personální a mzdové evidence,
  • proces výpočtu mezd, srážek, daní a dalších odvodů,
  • zpracování ročního zúčtování,
  • zpracování přiznání k dani z příjmů fyzických osob při souběhu zaměstnání,
  • zastupování před úřady sociálního a zdravotního pojištění, FÚ.

Odborný dohled nad mzdovým účetnictvím

Veškerá naše práce umožňuje zpracovat mzdové účetnictví pod dohledem školených profesionálních pracovníků. Jsme schopni zaručit jednání na vysoké úrovni a záruku kvality naší práce v oborech nejen mzdového účetnictví.

Mzdovou agendu zabezpečujeme specializovanou mzdovou účetní.

Kontaktní formulář

Chcete více informací o mzdovém účetnictví? Přemýšlíte o externím zpracování vaší mzdové agendy?

Obraťte se na nás!!! Pokud potřebujete jakékoliv informace o mzdovém účetnictví, využijte náš kontaktní formulář a my vám rádi vaše dotazy co nejdříve zodpovíme.

Pro informaci:

Remko a jeho ponuka domácich odvlhčovačov vzduchu

Už žiadna vlhkosť, ktorá škodí nielen murive, ale aj ľudskému zdraviu. Vlhkosti sa efektívne zbavíte s domácim odvlhčovačom vzduchu. Hľadáte výkonnejší stroj pre vašu profesiu? Remko ponúka aj priemyselné odvlhčovače.

Skvělé mateřské školky Praha 4

Naše školka LUPÁČEK patří bezesporu mezi nejvyhledávanější mateřské školky Praha 4. V naší školce rodinného typu se budou vaše děti cítit jako doma! Najdete nás v ulici Kloboukova 27 na Praze 4.

Originální hodiny do všech domácností? Právě u nás!

Jestliže toužíte pořídit designové a kvalitní hodiny do Vaší domácnosti, vybírejte právě u nás. Nabízíme originální řešení hodin ze dřeva, plastu, skla či kovu. Zvolte dle svého vkusu.